Johannes Heinrich Möller

(Tyskland/Danmark, 1814-1885)
Johannes Heinrich Möller
(Tyskland/Danmark, 1814-1885)

JOHANNES HEINRICH MÖLLER, tillskriven, miniatyr, gouache på ben, 1800-tal.

Porträtt av Konung Karl XII, oval 10 x 7,5.
Samtida bronserad ram.

Slitage, repor, fläckar.

Utropspris
6 000 SEK