PARTI BESTICK, 6 st, silver, bl a Ryssland. 1800-1900-tal.

Soppslev med svarvat svärtat träskaft, Ceson, Göteborg 1989, två såsslevar, Ryssland, sked med skedblad i form av mussla, Ryssland 1885, fruktkniv, Ryssland 1869, gaffel med två tenar. L 15-38.

Slitage, en såsslev samt gaffeln med lagningar. Gravyr av initialer på några delar.

Utropspris
1 500 SEK