UNO TROILI, kolteckningar, 2 st, 1800-tal.
Porträtt av två unga kvinnor. Bildstorl 23 x 30.
Gulnade, riss, lagningar, fläckar.
Prins Eugens Waldemarsudde: Minnesutställning 1975.