PARTI SILVER, 4 delar. Bl a sannolikt Eric Ramstedt, Härnösand 1800.

Bägare, trumpetform, svisselerad och graverad dekor i form av bl a girlander, invändigt förgylld. Snusdosa, Johan Carlsson, Norrköping 1836. Soppslev, Svarvat träskaft, Sverige, otydlig stämpel. Saltkar, Gewe, Malmö, troligen 1950-tal. H 1-7,5 L 4-41.

Slitage, skador på snusdosa och soppslev, repor, gravyr av initialer på snusdosa och bägare.

Utropspris
1 500 SEK