POTTSKÅP, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Mahogny. Rak form med raka nedåt avsmalnade ben. Utdragbar skiva. Dörrpar samt låda nertill. L 48, b 36, h 75. Nyckel finns.

Slitage, blekt.

Utropspris
4 000 SEK