SKÅP, USA 1920-30-tal.

SKÅP, USA 1920-30-tal.

Raka sidor med reliefdekor av sk diamanttyp. Mönsterlagd intarsia. Låda. Benställning med fyra nedåt avsmalnande kopplade ben. L 125, b 61, h 213.

Fanérskador, slitage. Delvis ombyggd inredning. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK