MAT- OCH TESERVIS, 52 delar, porslin, "Regent", Gunnar Nylund, Rörstrand.

12 djupa tallrikar.
6 tallrikar.
6 tallrikar, mindre.
9 assietter.
8 skålar samt uppläggningsfat.
1 såsskål på fot.
7 tekoppar med fat.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
1 tekanna.

1 med spricka, 1 med krackelyr undertill, 6 med smärre nagg på fotringen.

Utropspris
1 200 SEK