SPEGEL. Sengustaviansk, sekelskiftet 1800. Hallstämplad Örebro.

Förgylld. Krön med medaljong mot ljusblå fond. Skuren pärlstav- och banddekor. H 96.

Slitage, renoverad.

Utropspris
3 000 SEK