Madeleine Pyk – en samling F769

Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

MATTA, rölakan, "Röda åttan", Märta Måås Fjetterström. Sign MMF.

Geometrisk dekor.

Omfattande skador. Slitage. Fläckar.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK