197577

URNA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Urna, porslin, kina, 1900-talets första hälft.

Balusterform med indragen hals. Flytande blå dekor föreställande växter och fåglar. H 43 Träsockel medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK