BRANDFÖREMÅL, 5 st, 1900-tal.

BRANDFÖREMÅL, 5 st, 1900-tal.

2 st brandsprutor i mässing, yxa, signalhorn o munstycke i mässing, L 42-90.

Slitage. Repor. Gummit på signalhornet har stelnat. Senare handtag till den ena brandsprutan samt delar saknas.

Yxa märkt "Tack för gott kamratskap Brandmannaklubben".

Utropspris
2 000 SEK