HALLMÖBEL, 1700/1800- tal.

HALLMÖBEL, 1700/1800- tal.

Fanérad med b la. mahogny. Intarsiadekor i form av blommor och blad. Raka nedåt avsmalnande ben med mässingsavslut. Två lådor. L 65 cm. B 40 cm. H 71 cm.

Slitage, sprickor. Fanérskador. Ostabilt. Omarbetat, lagat samt kompletterat.

Utropspris
2 000 SEK