SÄNGAR, ett par, gustaviansk stil, 1900-tal.

Målade i beigevitt. Skuren dekor av b.la pärlstav och fleuroner, kannelerade ben, fotändands gavel med räfflad dekor. Total L 203, b 107. Innermått l 140-195, b 101.

Slitage, skav samt sprickor. På den ena saknas ett räfflat dekorelement.

Utropspris
1 800 SEK