Rödmålade med bronserade detaljer, kinesiskt inspirerad skuren dekor, svängda framben med drakhuvuden överst och claw and ball fötter.
Senare bemålning. Slitage. Sprickor. Lagningar. Kompletteringar. Förstärkningar.