SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700/1800-tal.

Ådermålad. Grönmålad invändigt. Mässingsbeslag. Kulfötter. L 116, B 54, H 104. Nyckel finns.

Slitage. Sprickor. Skador efter låskolvar. Senare bemålning. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK