VODKAKOPPAR, 3 st, silver, bla Moskva. 1750-90-tal. Totalvikt ca 100 gram.

Två mindre, godronerade med öron. Utsvängd fot, ena med blomsterdekor. Ryska silverstämplar. Den större med godronerad skål och öra. Utsvängd fot, invändigt förgylld samt delvis utvändigt. H 2,5-4.

Slitage. Smärre skador och bucklor.

Utropspris
4 500 SEK