Två mindre, godronerade med öron. Utsvängd fot, ena med blomsterdekor. Ryska silverstämplar. Den större med godronerad skål och öra. Utsvängd fot, invändigt förgylld samt delvis utvändigt. H 2,5-4.
Slitage. Smärre skador och bucklor.