SKÅL samt URNA, keramik. Kina. 1900-tal.

Cizhou skål. Fisk i lotusblad. Mingstil, diam 16,5. Urna. Brun glasyr. Blomscen. H 16.

Slitage. Spricka. Naggar.

Utropspris
1 500 SEK