BESTICKSCHATULL, barockstil, 1920/30-tal.

Ek. Fällbar front och överdel. 4 utdragbara kassetter/lådor utan botten samt 2 lådor. Spiralsvarvade kopplade ben. L 84, B 54, H 95. Nyckel finns.

Slitage. Nyckel finns.

Proveniens

Skattmansö herrgård.

Utropspris
1 200 SEK