SERVISDELAR, 7+2, delar, porslin, Berlin, Meissen, Rudolstadt, 1800-tal.

Dekor av blommor och insekter i underglasyrblått. 2+2 djupa tallrikar, 2 mattallrikar, fat. Ett par ytterfoder, diam 14, h 14.

Slitage, nagg varav några större, smärre tillverkningsdefekter, ett ytterfoder med lagning.

Utropspris
1 500 SEK