SKRIVBORDSSTOL, engelsk stil, Norge, 1900-tal.

Ek. Djuphäftad, brun skinnklädsel. Snurr-, höj- och sänkbar. På hjul.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK