PARTI BESTICK, 52 delar, silver, "svensk spetsig" (variant), Markéns, Trollhättan, 1935-1957. Vikt tot 2050g.

12 matknivar, 12 bordsgafflar, matgaffel, 6 bordsskedar, 12 kaffeskedar, 6 mockaskedar, 2 smörknivar, såsslev.

Slitage. Repor. Kaffeskedar samt såsslev med gravyr.

Utropspris
4 500 SEK