FAT, 6 st, emalj, Kina, 1800-tal.

Två runda fat, diam 11,5. Fyra fyrkantiga fat, l 9,5, b 9,5. Dekor av figurscener.

Skador, bruksslitage, lagningar.

Utropspris
1 500 SEK