GULDMYNT, 20 kr, Oscar II, Sverige o Norge, 1889. Vikt 8,96g.
Releifdekor av Oscar II på en sidan och stora riksvapnet på den andra. Förpackat i kassett. Äkthetscertifikat från Myntverket Moneta medföljer. Diam ca 2.
Slitage och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.