DAMSKRIVBORD och STOL, rokokostil, tidigt 1900-tal.

Betsat trä, skiva med imitation av präglat läder. Svängda ben på trissor. 3 lådor. 2 bläckhorn i glas. L 100, b 60, h 73.

Slitage, repor, smärre skador. Bläckhornen saknar lock. Läderimitationen med skador och fläckar. Delar saknas, lösa delar medföljer. Stol och bord ej ursprungligen sammanhörande. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK