Axel Gustav Hertzberg

(Sverige, 1832-1878)
Axel Gustav Hertzberg
(Sverige, 1832-1878)

AXEL GUSTAF HERTZBERG, olja på duk. Sign o dat D-f(Düsseldorf) 1870.

1600-tals kavaljer med rappir. 49 x 38.

Smärre repor. Mindre retuschering.

Proveniens

Alexis Aminoff 1918 enligt påskrift a tergo.

Utropspris
12 000 SEK