KOPPAR MED FAT, ett par, porslin, Kanton, Kina 1800-tal.

Rik dekor i polykroma emaljfärger av figurscener resp kantdekor av blommor, fåglar och fjärilar. H 5.

Slitage, en kopp med smärre spricka. Obetydl nagg.

Utropspris
1 200 SEK