TOALETTSET, 7 delar, silver, Kina, tidigt 1900-tal.

Kam, l 20,5.
Två borstar, l 18,5 respektive 25,
Spegel, l 27.
Lockask, h 7.
Krok med handtag, l 25.
Tvålkopp, l 12,5, b 9.

Slitage. Kammen saknar samt har tänder med avslag. Den ena borstens innerdel i trä har lossnat.

Utropspris
4 000 SEK