Enligt uppgift Shanghai 1920-tal.
Piedestal med genombruten dekor. Kopplade ben. 32 x 32, H 112.
Soffbord. Sarg med skuren dekor. Kopplade ben. L 49, B 35, H 65.
Slitage. Sprickor. Dekoren på piedestalen är lös och har skador.