SÄNGHIMMEL. Gustaviansk, 1700-talets slut.

Gråmålad. Snidad lagerkrans. L 117, b 69.

Slitage. Senare bemålning.

Proveniens

Tistad, Södermanland.

Utropspris
10 000 SEK