SKÅL PÅ FOT, silver, jugend, Heiden, Tyskland tidigt 1900-tal. Vikt ca 240 gram.

Rund delvis godronnerad skål, invändigt förgylld, uppburen av naken kvinnogestalt på rund fot. H 14.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK