TEXTILIER, 3 st, siden, Kina, 1900-tal.

Broderat vitt siden med dekor av figurscener, 64x34. aprikosfärget siden broderat med blomsterdekor, 68x91. Blå vävd textil, delvis metalltrådar, med dekor av drakar, 56x170.

Slitage. Vit blekt, skador, fläckar. Aprikos med smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK