Runt bord med rotfanerad skiva. Beslag och fothylsor i mässing. Diam 115, h 75. 3 iläggsskivor à 48. Stolar med uppsvängd genombruten rygg med stiliserat axknippe, beslag och fothylsor i mässing. Klädda sitsar.
Slitage.