Sara Lundblad

(Sverige, 1818-1902)
Sara Lundblad
(Sverige, 1818-1902)

SARA LUNDBLAD, olja på duk, monogramsign.

"Blomstermålning", kallor. 108x83.

Duken m mindre hål (ca 2 cm) samt har släppt något fr spännramen, även med smärre ramslitage.

Proveniens

Konsul Oscar von Trapp, Helsingborg.

Föreningen svenska konstnärinnor.

Utropspris
5 000 SEK