SERVERINGSVAGN, mahogny, etikettmärkt Bodafors, 1950-tal.

Klaffbord, hantag i mässing, låda, nederplan löstagbar bricka. Fyra hjul mässing medföljer. Etikettmärkt Bodafors SMF. L 83 B 53/89 H 57.

Slitage, enstaka lagningar, enstaka skrapmärken.

Enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn.

Utropspris
2 000 SEK