FICKUR, låghaltigt silver,1900-talets första hälft.

Märkt Ancre Balancier Compensé Spiral Braguet 15 rubis. Diam 7,5. Fodral i björk medföljer, h 14.

Slitage, glaset med smärre repor, något ärgad. Fodralet med slitage.

Utropspris
2 000 SEK