MATSERVIS, 40 delar, flintgods, "Japan", Rörstrand.

Lockterrin med fat. Kanna. Elva djupa tallrikar. Fyra mindre djupa tallrikar. Assiett. Tolv mindre tallrikar. Två uppläggningsfat. Sju tallrikar. Cabaret.

Slitage, krackelyrer, glasyrsprickor. Sju delar med kantnagg. Fem delar med spricka.

Utropspris
3 000 SEK