Vitlackat. Bord, 4 stolar, 2 karmstolar, 3 iläggsskivor medföljer samt bordsförlängning i playwood med två svarta avtagbara ben. L 120+55+55+55+60, b 120, h 74. Brännmärkt.
Slitage, färgbortfall, mindre skador.