Jan Harmensz. van Bijlert (van Bylert)

(Holland, 1597/98-1671)
(Holland, 1597/98-1671)

JAN HARMENSZ. BYLERT, Hans krets. Olja på uppfodrad duk, otydligt signerad och daterad.

Man med kritpipa. Uppfodrad duk 85 x 66 cm.

Krackelerad, retuscher, smärre färgbortfall.

Utropspris
15 000 SEK