SERVISDELAR, 78, delar, porslin, Mintons, England.

4 frukostkoppar med fat (en udda kopp), 3 karotter med lock, 6 uppläggningsfat, 8 större assietter, 8 mindre assietter, 9 tekoppar med fat, 8 tallrikar, tekanna, gräddkanna, 2 kannor, 2 större skålar, 3 mindreskålar, 9 kaffekoppar med fat (3 st medföljande fat), 8 djupatallrikar, sockerskål samt chokladkopp.

Slitage, repor, sprickor lagningar, nagg.

Utropspris
2 500 SEK