SKÅP, barock, 1600/1700-tal.

SKÅP, barock, 1600/1700-tal.

Ek. Delvis svärtat. Överskåp med dörr. Underskåp med dörr samt låda. På fyra svärtade kulfötter. L 140, B 66, H 221. Nyckel finns.

Sprickor. Smärre skador. Delvis maskstunget. Senare fötter. Dörrar och låd utan lås(ett löst lås till dörr medföljer).

Proveniens

Familjen Mannerheim, Grensholms säteri.

Utropspris
10 000 SEK