FANSPETS, 1600-talets slut. ur Folke Herrströms samling.

Genombrutet XI:s namnschiffer under sluten krona. På senare trä, katalogiseringskort medföljer. L 59,5, tot 228.

Slitage, smärre lagning.

Utropspris
5 000 SEK