KOLONNLJUSSTAKAR, ett par, silver, Åbo, Finland, 1974, totalvikt ca 690g.

Ljushållare i form av kapitäl, kolonnskaft, kvadratisk godronnerad fot. Svenska importstämplar. H 18.

Slitage. Obetydliga bucklor. Delvis fyllda, fyllning lös.

Utropspris
2 000 SEK