MATTA, "Paris, gul". Reliefflossa. Signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson.) 355 x 251.

Halvflossa. Beige-gul nyans. Komponerad 1948 av Barbro Nilsson.

Slitage, fläckar, ställvis skadade fransar.

Utropspris
15 000 SEK