TABURETT, gustaviansk, signerad Johan Lindgren, verksam 1786-1800 i Stockholm.

Gråmålad med stoppad sits på sarg med skuren bladstav, fyra kannelerade ben.

Slitage, sprickor, renoverad. Fläckat tyg.

Utropspris
3 500 SEK