VINGLAS, 7 st, "Salut", Simon Gate, Orrefors samt KARAFF, Gunnar Ander, Lindshammars glasbruk.

Grön glasmassa. Karaffens h 29.

Bruksslitage, repor. Glasen med olika höjd.

Utropspris
2 000 SEK