BESTICKSERVIS, 122 delar, "Lion de Luxe", Bertel Gardberg, Hackman, Finland, 1900-talets andra hälft.

Palisander och rostfritt stål. Knivar 12 + 12 + 12, gafflar 12 + 12 + 12, skedar 12 + 12 + 12, 4 smörknivar, 1 osthyvel, 2 salladsbestick, 1 + 1 + 2 gafflar, 1 såsslev samt 2 serveringsskedar. Formgiven 1958.

Bruksslitage och smärre sprickor.

Utropspris
5 000 SEK