PARTI BESTICK, 54 st, silver, "Gammal fransk", Sverige 1800-1900-tal. Bla Carl Wilhelm Troselius, Stockholm. Vikt 1500 g

Ett par saltskedar, 12 snarlika matgafflar, 7 liknande matskedar, 14 liknande teskedar, 19 delvis olika kaffeskedar varav sex lika med stämplad vapenmärkning, adliga ätten von Post.

Slitage, några med buckliga skedblad, gravyr av initialer.

Utropspris
3 000 SEK