MAT- KAFFE- SAMT TESERVISDELAR, 84 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen, 1900-tal.

12 mattallrikar, 12 förrättsassietter, 12 mindre assietter, 12 djupa tallrikar, 12 tekoppar med fat, 8+1 kaffekoppar med 12 fat, 12 kaffeassietter, sockerskål med lock, gräddkanna, mjölkkanna. Två trasiga kaffekoppar medföljer.

Slitage, enstaka nagg.

Utropspris
5 000 SEK