VAS samt SKÅLAR, 2 st, fajans, Stig Lindberg Gustavsberg.

Vas ur Karnevalserien. H 21,5. Lövformat fat med röd randdekor. Diam 20. Båtformad skål med snipa med blå randdekor. L 15.

Lövfatet med skada. Båtskålen med smärre nagg och krackelyr.

Utropspris
1 500 SEK