BORD, sengustavianskt, 1700-tal.

Bemålat trä. Marmorerad skiva. Skuren dekor. Överkragade kannelerade ben. L 101, b 55, h 75,5.

Renoverat. Senare bemålning. Slitage, repor.

Utropspris
5 000 SEK